SUSTAINABLE FABRIC

(SÜRDÜRÜLEBİLİR KUMAŞ)

İnsan, hayvan ve bitkilerin uyum içinde varlığını sürdürmesi, doğayı sevmemize ve korumamıza bağlıdır. Dünyaya olan sevgimizi, yeşil bir çevre ve temiz havaya duyduğumuz aşkımızı, kumaşlara nakşettik.

EKOLOJİK VE STİL SAHİBİ KUMAŞLAR

Vahşice tahrip edilen doğa, gezegenimizdeki yaşamı tehdit ederken, birçok sektörde olduğu gibi tekstil endüstrisinde de, geri dönüşüm farkındalığı yükselen bir değer haline gelmeye başladı. Geri dönüşüm, kullanılmış mal ve ürünlerin doğaya atık olarak dönmesini engelleyerek doğanın korunmasını, kaynakların dengeli kullanılmasını sağlar. Dekol Tekstil, kumaş üretiminde geri dönüştürülmüş polyester ve geri dönüştürülmüş pamuk kullanarak doğaya olan saygısını ortaya koyuyor. Sofistike anlayışla kumaşlarımıza yansıttığımız alışıla gelmişin dışındaki renkler ve desenlerle moda dünyasına ayak uydurmak en önemli hedeflerimizden biri.

Ve hikâyemize  ‘Use recyled products save the world from destructıon (Geri dönüştürülmüş ürünler kullanın, dünyayı yok olmaktan kurtarın) sloganıyla başladık.

Dekol tekstil olarak bundan sonraki süreçte yüzde 100 geri dönüştürülmüş iplikten kumaş üretmeyi ilke edinerek, hikâyemize dayanak oluşturan sloganımıza hayat verdik.